Bulletin k utkání #102
1. SC TEMPISH Vítkovice
Preview: Úvod proti vítězkám, ženy z úvodu sezóny vyzvou mistryně z Vítkovic.

Preview: Úvod proti vítězkám, ženy z úvodu sezóny vyzvou mistryně z Vítkovic.

Sezóna 2023/2024 začíná být skutečností a olomoucké ženy do tohoto ročníku vstoupí soubojem s loňským mistrem z Vítkovic. Olomouc v historii ještě nedokázala Vítkovice porazit. Tentokrát se utkají v prvním utkání sezony na olomoucké palubovce již tuto neděli od 14:00.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Vítkovice v loňském ročníku získaly sedmý titul, čímž se dostaly na dostřel pražskému Startu, dříve Herbadentu, který soutěž ovládl osmkrát. Uplynulou sezonu tým ovládl bez ztráty bodu, exelentní sezonu kazí jediná porážka, která přišla v semifinále od Tatranu Střešovice. Jelikož jsou Vítkovice v poháru nasazené, tak ještě letos neodehrály oficiální zápas. Největší respekt budí polská reprezentantka a zároveň nejproduktivnější hráčka Vítkovic Dominika Buczek, ta loni získala 82 kanadských bodů za 32 branek a 50 asistencí. Trenérem Vítkovic je Dušan Dudešek.

FBS Olomouc

Olomoucké ženy loni skončily se ziskem 31 bodů na sedmé pozici. Ve čtvrtfinále nenarazily na obvyklé Vítkovice, ale na Ostravu, se kterou po čtyřech zápasech vypadly. Letos jsou cíle týmu se více přiblížit první čtyřce, hodně o tom napoví právě toto úvodní utkání. Olomouc stihla už čtyři zápasy v skupinové fázi poháru, kde vše vyhrála. Nejproduktivnější hráčkou se stala Lucie Cholinská, která získala 44 bodů za 23 gólů a 21 přihrávek. Trenérem žen je Radek Řehák

První kolo ženské extraligy začíná již tuto neděli 10.9. od 14:00, ženy můžete podpořit na SH Čajkaréna.

Zpět na úvod