Bulletin k utkání #103
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Na první branku v sezoně si musí ženy ještě počkat, s Vítkovicemi padly 0:5. Juniorky vstoupily do sezóny vítězně, Bohemians poráží 5:1

Na první branku v sezoně si musí ženy ještě počkat, s Vítkovicemi padly 0:5. Juniorky vstoupily do sezóny vítězně, Bohemians poráží 5:1

V prvním kole čelily olomoucké ženy mistryním z Vítkovic. Vítkovice po celý zápas ukazovaly svoji sílu a Olomouc žřídka pouštěly do útoku. Domácím se nepodařilo prosadit a vyšli ze zápasu s nulou. V dalším kole čekají na Olomoucké ženy hráčky Znojma.

Ženy A

Do první velké šance se dostala Olomouc. Šponiarová se nechala zahnat k mantinelu a špatně rozehrála. Ke střele se dostala Lucie Cholinská a do dorážky se hnala Suchánková, ale míček nakonec proskákal kolem pravé tyče brankářky. Brankový účet otevřela v desáté minutě Sára Seevaldová, která dostala prostor na středu hřiště a trefila se nad nohu olomoucké brankářky. Vítkovice mohly navýšit své vedení o minutu později, ale pohotově zasáhla Kuchařová. Ani Olomouc nezůstala v šancích na suchu, ale i Příleská v brance dokázala vytasit dobrý zákrok. Vítkovice se druhé branky dočkaly ve 14. minutě, když se z průniku středem prosadila Tereza Matýsková.

Ve druhé třetině se začal více ukazovat kvalitativní rozdíl týmů, domácí ale držela ve hře výbornými zákroky Hana Kuchařová. I Olomouc dokázala zavařit vítkovické brankářce, ale Příleská byla vždy připravena. Ani v přesilové hře se domácí hráčky nedočkaly prvního gólu. Navýšení brankového rozdílu se vítkovičtí fanoušci dočkali minutu před koncem třetiny, když se střelou z první prosadila Jessica Kabelková.

Začátek poslední třetiny nevypadal pro olomoucké hráčky moc dobře. Nejenže se Vítkovice dostaly do několika šancí, ale v prvních šesti minutách dokázaly vstřelit dvě další branky. Navíc z olomoucké strany přišlo vyloučení a soupeřky mohly rozjet kombinace na olomoucké polovině, několikrát však zasáhla Kuchařová. V posledních deseti minutách začala Olomouc více tlačit a vytvářela si dobré šance, koncovka však tápala a Olomouc se nezvládla z žádné šance prosadit.

Komentář trenéra Radka Řeháka:

 "Mrzí mě výsledek, myslím, že je pro nás zbytečně krutý a neodpovídá průběhu hry. My jsme bohužel zklamali v produktivitě a musíme zapracovat na našem sebevědomí, které je proti těm kvalitním týmům důležité. Máme kvalitní hráčky, jen potřebujeme, aby si to sami hráčky uvědomily. Naopak mě potěšil výkon nových hráček a mladých juniorek, které zasáhly do Extraligy poprvé a ukázaly, že s nimi můžeme počítat i právě proti takto těžkému a zkušenému soupeři."

V druhém kole čeká Olomouc další domácí utkání, tentokrát ženy vyzvou Znojmo. Zápas začne v sobotu 16.9. v 15:00.

Juniorky


Olomoucké juniorky navazují na dvě úspěšné sezóny, ve kterých získaly zlato a stříbro. Tým prošel generační obměnou a bude se snažit navázat na výkony svých starších exspoluhráček. Vstup do nového ročníku se Olomouci povedl, když porazila hráčky FbŠ Bohemians, které loni skončily na čtvrtém místě. 
Hrát se začalo hned od první minuty ve velkém tempu a oba týmy měly několik šancí. Jako první se prosadili hosté, když hráčky soupeře dokázaly vypresovat olomouckou obranu a z odraženého míčku se radovala Kateřina Buntnerová, která si v souboji tváří v tvář s gólmankou poradila na jedničku.

Vstup do druhé periody lépe zachytily domácí hráčky. Hned po 70 sekundách srovnaly skóre, když si na zadní tyč naběhla Veronika Mrázková, dostala míček a uklidila ho do sítě. O minutu později se mohli domácí dostat do vedení, ale přesilovku nevyužili. Druhou šanci v přesile dostala Olomouc pět minut před koncem, Valentýna Zerzánová nic nevymýšlela a z půlky poslala projektil na branku Bohemians a ten zapadl k přední tyči, 2:1. Vedení o dvě minuty později navýšila Klára Souralová a juniorky šly do šaten s vedením o dvě branky.

Střelou do pravého horního rohu potvrdila vedení Olomouce Anna Ševčíková hned ze stratu třetí části. Hráčky Bohemky s přibývajícím časem přitvrdily a opět poslali domácí do přesilové hry, kterou využila domácí Klára Hořčičová. Olomoucké juniorky si vedení postrážily až do konce a připsaly si první tři body.

Komentář trenéra juniorek Ondřeje Čočka: 

"Dařilo se nám plnit vše, co jsme si před zápasem řekli. Po drobném zaváhání jsme sice prohrávali, ale trpělivou hrou jsme se dostali do pohody a díky velmi vydařeným přesilovkám jsme dokráčeli k vítězství. Bohemka byla velice těžký soupeř, nic nám nedala zadarmo, museli jsme hrát opravdu odpovědně celý zápas a dávat si obrovský pozor na každou chybu."


Zpět na úvod