Bulletin k utkání
K1 Florbal Židenice
Juniorky si připsaly vysokou výhru, ale i první porážku v sezoně

Juniorky si připsaly vysokou výhru, ale i první porážku v sezoně

Olomoucké juniorky si o víkendu střihly dva zápasy. V sobotu vyzvaly Vinohrady, se kterými si hravě poradily 14:0. Šesti body se v utkání vyšvihla Klára Hořčičková, první nulu v sezoně si připsala Kristýna Keclíková. Nedělní repríza finále nevyšla Olomouci dle představ, z Chodova si odváží porážku 5:8.

FBS Olomouc 14:0 TJ Sokol Královské Vinohrady

Loni spolu týmy odehrály jedno utkání, tenkrát vyhrála Olomouc 8:1. V letošní sezoně si juniorky zastřílely více.

Utkání rozhodly hráčky Olomouce již v první třetině. Brankový účet otevřela po třech minutách Veronika Mrázková. Vedení navýšila tvrdou střelou Grabriela Vaculová. Tlak Olomouckých hráček se navyšoval a z toho pramenily další gólové šance. Třetí branku týmu přidala Kateřina Stoklásková a počtvrté se olomoucké hráčky mohly radovat již ve čtrnácté minutě, když navýšila vedení Nela Juráňová. Třetinu ukončila po skvělé akci Hořčičková.

Druhou třetinu můžeme definovat jako demolici v přímém přenosu, který ale nebyl k dispozici. Olomouc dokázala dostat míček do sítě soupeře rovnou devětkrát. Šestou i sedmou branku vstřelila Hořčičková, která završila po 23 minutách hattrick. Dále se prosadily Zaoralová, Stoklásková, Hořčičková, Ševčíková, Vaculová a třetinu třináctou brankou ukončila Zaoralová. Olomouc vyprodukovala v této třetině 24 střel na branku.

Olomouc protočila sestavu a pošetřila v poslední části hráčky na nedělní zápas s Chodovem. Domácí Vinohrady vystřídaly brankářku. Tyto aspekty vedly k tomu, že Olomouc přidala pouze jednu branku. Tu v přesilové hře vstřelila Kateřina Stoklásková, která si tím mohla také odškrtnout hattrick.

Komentář trenéra Ondřeje Čočka:

"Sobotní zápas juniorek FBS s družstvem Sokola Královské Vinohrady měl být přípravou na jedno ze stěžejních utkání roku s Chodovem. Naše hráčky od počátku zápasu nepřipustily jakoukoliv pochybnost a beze zbytku plnily roli favorita. Pozitivní bylo, že se prosadily i mladší hráčky ročníku 2008, své první góly za juniorky vstřelila Nela Juráňová a následně i Lucka Zaoralová."

FBS Olomouc 5:8 FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Prohru z loňské sezony mají stále některé hráčky v živé paměti. Tentokrát se týmy potkaly hned ve čtvrtém kole základní části.

První třetina napověděla, že zápas bude velmi vyrovnaný. Ačkoli měly hráčky Chodova míček více na holích, tak si i Olomouc vytvořila pár dobrých šancí. Nakonec to byly domácí juniorky, které šly do vedení 1:0.

Druhá třetina se olomouckým hráčkám nepovedla a rozhodla o konečném výsledku. Chodovu se podařilo vstřelit tři rychlé branky a ve 25. minutě to bylo už 4:0. Za Olomouc se jako první prosadila v 29. minutě Tereza Hlaviznová. Chodov se ze snížení nevystresoval a přidal další tři branky. Za Olomouc vstřelila druhou branku Veronika Mrázková. Do šaten šly hráčky za stavu 7:2 pro domácí Chodov.

Začátek poslední dvacetiminutovky zachytili lépe domácí a šli do vedení o šest branek. Pak ale nastala chvíle pro Olomouc. V 50. minutě snížila Anna Ševčíková, o minutu později dodala týmu naději Valentýna Zerzánová a tři minuty před koncem přidala pátou branku Lucie Zaoralová. Na obrat ale už nezbyl čas.

Komentář trenéra Ondřeje Čočka:

"V neděli nás čekal zcela jiný zápas. Při impozantním nástupu vybíhaly hráčky na potemnělou plochu chodovské haly z mlhy osvětlené jen záblesky světel, což zejména pro nejmladší holky musel být mimořádný zážitek. Vývoj zápasu a tempo Chodova nás později donutil stáhnout sestavu na dvě lajny, ve třetí třetině se nám povedlo vstřelit tři branky, což je pozitivum. Přes prohru jsme předvedli výborný výkon, ale Chodov je aktuálně nejlepší juniorské družstvo, jednoznačný favorit na zisk titulu. Tempo, které oba týmy dokázaly držet téměř celý zápas, množství šancí, férových soubojů, výkony obou gólmanek, to byl florbal, který mě neskutečně bavil. Chodov nám ukázal, jakým směrem se dívčí, respektive ženský florbal ubírá. Kondiční připravenost, technika, taktika, ale především rychlost provedení čehokoliv, nám nedovolil pomýšlet na víc. Přestože jsme předváděli výkon na samé hranici našich možností, Chodov zvítězil zaslouženě."

Příští zápas čeká Olomouc 30.9. na domácí palubovce proti Tatranu Střešovice.

Zpět na úvod