Bulletin k utkání
FBC Ostrava
PREVIEW: Ženy vyzvou lídra ligy z Chodova, juniorky čekají ostravské celky

PREVIEW: Ženy vyzvou lídra ligy z Chodova, juniorky čekají ostravské celky

Olomoucké ženy zvládly důležité utkání s Bulldogs Brno a obsadily tak čtvrté místo tabulky. Chodov letos ještě nepoznal hořkost porážky, když porazil například mistra z Vítkovic. Na domácí palubovce tak bude obhajovat neporazitelnost.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Chodov táhne šňůru sedmi výher a v sobotu bude chtít přidat již 24. bod. Pražský tým je se 70 brankami nejproduktivnější z celé ligy, navíc obdržel nejméně branek, a to 18. Paradoxně je celek nejvylučovanějším týmem v lize. Tým má 79% úspěšnost oslabení a 36% úspěšnost přesilových her. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Baldreichová se 17 body.

FBS Olomouc

Olomoucké ženy zvládly několik důležitých a těžkých zápasů a pronikají tak mezi to nejlepší, co republika nabízí. Olomoucká obrana je s 24 obdrženými brankami třetí nejpevnější, statistikám brankářek navíc kraluje olomoucká Klára Hodulíková. Olomouc se může pyšnit nejlepším oslabením v lize, zároveň by potřebovala zlepšit přesilovku, kde jsou hráčky pouze na 20 %. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Cholinská, ta je zároveň nejlepší střelkyní celé Extraligy.

Zápas se odehraje v sobotu od 16:00 v Chomutově v rámci výjezdního utkání.

Juniorky

1 SC Tempish Vítkovice

Vítkovické juniorky se nachází na pátém místě se ziskem 16 bodů. Prohrály s Chodovem a Libercem. Vítkovice se pyšní 100% oslabením a 60% přesilovou hrou. Nejproduktivnější hráčkou je Kalábová s 18 kanadskými body.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Ostrava získala o bod méně než Vítkovice a je tak na šestém místě. Ostrava má nevyrovnané výsledky, s lídrem soutěže z Chodova prohrála pouze o gol, ale body ztratila i například s Black Angels nebo Bohemkou. Z 12 oslabení ubránila Ostrava 9 a je tak na 75 %. Nejproduktivnější hráčkou je Anna Kytlicová se 17 body.

FBS Olomouc

Olomoucké holky jsou na tom z této trojice nejlépe, když s 18 body jsou čtvrté. Juniorky mají 85% úspěšnost oslabení a 60% úspěšnost přesilovky s šesti góly. Momentálně táhne Olomouc šňůru čtyř zápasů bez prohry. Nejlepší střelkyní je Kateřina Stoklásková s deseti zásahy.

Juniorky hrají v sobotu od 14:00 s Vítkovicemi a v neděli ve stejný čas vyzvou Ostravu. Oba zápas sehrají na Čajkaréně.

Zpět na úvod