Bulletin k utkání
Znojmo
Ženy využily neutrálního prostředí a zaskočily favoritky, juniorky si připsaly šest bodů

Ženy využily neutrálního prostředí a zaskočily favoritky, juniorky si připsaly šest bodů

Olomouc odehrála deváté kolo ČEZ Extraligy netradičně v Ústeckém kraji v Chomutově. V rámci charitativního zápasu vyzvala neporažené ženy z Chodova. Po skvělém výkonu si ženy připsaly nečekané tři body a ukázaly, že se s nimi musí počítat. Juniorky odehrály na domácí hale dva zápasy s moravskými týmy. Nejdříve si zapsaly hubené vítězství 2:1 na Vítkovicemi, v neděli nadělily šestku Ostravě.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5 FBS Olomouc

Oba týmy si v úvodních minutách vytvořily šance, například Zerzánová orazítkovala tyčku. V 16. minutě dostala Olomouc příležitost v podobě přesilové hry, tu se podařilo využít Lucii Cholinské, která dorazila odražený míček do odkryté sítě.

Velký tlak dokázala Olomouc vyvinout ze startu druhé části. Po faulu chodovské hráčky šla Olomouc do šesti a výhodu jedné hráčky opět využilo. Tentokrát Řeháková dobře našla Pešavovou a ta ze středu rozvlnila síť. Chodov v následujících minutách hrál dvakrát přesilovku, první hru v oslabení dokázaly ženy ubránit, v té druhé na sebe vzala břímě Eliška Chudá a rozvlnila olomouckou síť. Chodov navýšil obrátky a šel si za vyrovnáním, to nakonec přišlo v 35. minutě z hole Baldreichové.

Olomouci se dobře podařilo zachytit začátek poslední dvacetiminutovky a dostala Chodov pod tlak. Nakonec se z tlaku podařilo vytěžit branku, když Cholinská prostřelila vše, co ji stálo v cestě. Chodov začal hrát bez brankáře už čtyři minuty před závěrečnou sirénou, toho Olomouc dokonale využila a dvakrát trefila odkrytou svatyni.

Komentář trenéra Radka Řeháka:

„Přijeli jsme s velmi mladým týmem, pár zkušených hráček nám dnes ze sestavy vypadlo. Chci pochválit všechny tři lajny. Hodně se nám povedla první třetina, kde jsme zachytili začátek a dostali se do vedení. Druhá třetina byla trochu horší, byli jsme více pod tlakem, navíc jsme dvakrát hráli ve čtyřech. Třetí třetina byla hodně o srdci, holky věděly, že jsou ve hře a nakonec se nám to podařilo vybojovat. Předvedli jsme skvělý výkon a ukázali jsme, že se s holkama z Olomouce musí počítat!“

Juniorky

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:1

branky: 8. Nela Juráňová, 21. Veronika Mrázková - 10. Niki Kalábová; rozhodčí: Lukáš Axmann - Radek Šiška; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 41; zásahy brankářů: Kristýna Keclíková 28 - Aneta Pavlínová 15; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:0

Sobotní utkání nepřineslo velké množství branek. Olomouc v okleštěné sestavě vstřelila první branku v osmé minutě zápasu, kdy se prosadila Nela Juráňová. Vítkovice ale do dvou minut odpověděly a skóre bylo opět srovnané. Domácí si vzali vedení zpět osm sekund po začátku druhé třetiny a jednobrankové vedení udrželi po následujících 39 minut, během nichž zvládli ubránit ještě dvě oslabení.

FBS Olomouc - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:2

branky: 10. Tereza Hlaviznová, 34. Veronika Mrázková, 39. Gabriela Vaculová, 41. Klára Horčičková, 53. Klára Horčičková, 60. Lucie Zaoralová - 20. Adéla Červenková, 37. Eliška Kostková; rozhodčí: Lukáš Axmann - Radek Šiška; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 59; zásahy brankářů: Kristýna Čechová 5 - Karolína Žižková 14; po třetinách: 1:1, 2:1, 3:0

V neděli nastoupila Olomouc v plné sestavě a střetla se s Ostravou. Brankový účet otevřely jako první domácí hráčky, z před brankového prostoru se prosadila Tereza Hlaviznová. Už to vypadalo, že si vedení vezmou olomoucké hráčky i do šatny, Ostrava ale dokázala 20 sekund před koncem vyrovnat. Olomouc získala vedení zpátky ve 34. minutě, ale ani tentokrát ho neudržela na dlouho, protože Ostrava ve 37. minutě opět vyrovnala. Gabriela Vaculová vrátila vedení do domácího tábora minutu před koncem druhé části. Ve třetí třetině se prosazovaly už pouze olomoucké hráčky a nakonec si připsaly vítězství 6:2.

Zpět na úvod