Bulletin k utkání
Liberec
Tereza Reimerová: „Můj cíl je, aby se z Olomouce stal klub, kam hráčky chtějí chodit a kde chtějí zůstat. Myslím, že se to daří“

Tereza Reimerová: „Můj cíl je, aby se z Olomouce stal klub, kam hráčky chtějí chodit a kde chtějí zůstat. Myslím, že se to daří“

Kapitánka olomouckého týmu žen se snaží se svým týmem poprvé probojovat do první čtyřky a případně uspět ve čtvrtfinále playoff. V posledním zápase proti Bohemians překonala metu 200 zápasů v olomouckém dresu. Jak vidí zbytek sezóny a o svých cílech promluvila v rozhovoru.

Jak bys zhodnotila dosavadní sezónu?

Průběh letošní sezóny hodnotím samozřejmě kladně. Podařilo se nám porazit dva týmy z loňské top čtyřky a až na zaváhání se Židenicemi jsme dokázaly zvládnout i mnoho vyrovnaných zápasů.

Léta hraješ za ženský A-tým, ale nikdy jste nehráli takto vysoko. V čem myslíš, že to spočívá?

Myslím si, že je to ovlivněno více faktory. Jedním z nich je určitě to, že z juniorské kategorie přichází opravdu šikovné juniorky a je jich více než jen jedna. Největší rozdíl také vnímám v počtu hráček, které jsou schopny nastoupit za extraligový tým. Dneska se na trénincích scházíme v počtu cca 20 hráček, což v minulosti nebývalo.

V minulém zápase se ti jen podařilo vstřelit dvě branky, zároveň jsi přebrala dres za 200 utkání. Jaký to je pocit?

Prvně bych chtěla poděkovat za toto ocenění. Vážím si toho, že jsem mohla odehrát těch 200 extraligových zápasů právě tady v Olomouci. Je hezké sledovat, kam se klub za tu dobu posunul. Za dva góly, které jsem v zápase dala, jsem ráda, ale více mě těší, že jsme tento zápas zvládly a získaly další tři body do tabulky.

Jaké jsou tvoje a týmové cíle do zbytku sezóny?

Nyní je náš týmový cíl zabojovat o čtvrté místo v tabulce a potom uhrát co nejlepší výsledek v play-off.

Máš ještě nějaký nesplněný sen, který bys jako hráčka chtěla zažít?

Můj sen nebo cíl, který jsem někde psala, bylo, aby zde v Olomouci hráčky chtěly zůstávat, ne-li sem chodit z jiných měst, a dotáhnout to někam dál právě s Olomoucí. Což si myslím, že se mi v určité míře plní.

Láká tě později zkusit roli trenérky?

Roli trenérky jsem si již v minulých letech vyzkoušela (u elévek). Určitě mě tato role bavila, ale po ukončení hráčské kariéry bych si od života plného florbalu chtěla spíše odpočinout. Již třetím rokem učím na základní škole, což mě momentálně v tomto směru dostatečně naplňuje.

Jaký tým si přeješ do playoff?

Nyní asi nemůžu říct, že bych si nějaký tým přála. Vím jen, že bych nechtěla hrát s Vítkovicemi, proti kterým se nám letos v zápasech moc nedařilo.

Zpět na úvod