Bulletin k utkání
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Preview: Ženy i juniorky budou o víkendu bránit hradby první čtyřky

Preview: Ženy i juniorky budou o víkendu bránit hradby první čtyřky

Ženám skončilo období povinných výher a začíná sekvence tří zápasů, které by mohly hodně napovědět, zda se Olomouci podaří udržet v první čtyřce. První z nich odehrají v sobotu s Ostravou. Juniorky naopak píší opačný příběh, po třech zápasech s týmy z první pětky je čekají dva zápasy s týmy z druhé poloviny tabulky. S Brnem a Židenicemi budou hrát na palubovkách soupeřek.

Ženy

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Ostrava zažívá dobré období, drží šňůru čtyř výher v řadě, hlavně výhra nad Chodovem ze začátku roku byla velmi důležitá pro ostravský tým. Celkově Ostrava prohrála pouze dvakrát, a to s Bulldogs a s Chodovem. Olomouc v prvním vzájemné utkání porazila 8:4. Ostravské ženy se pyšní nejlepší přesilovkou v lize, naopak v oslabení jsou však ve spodní polovině tabulky. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Pavlína Bačová s 29 kanadskými body.

FBS Olomouc

Olomouc zvládla úvodní tři zápasy nového roku a právoplatně drží čtvrté místo tabulky. Pátí Bulldogs se však stále dotírají s
tříbodovou ztrátou. Ženy čeká těžký los, nejdříve vyzvou Ostravu, poté Chodov a následně Tatran, z těchto tří zápasů by měly ideálně získat alespoň šest bodů i s ohledem na zbývající zápasy Brna. Olomouc je pátá ve využitých přesilovkách a šestá v oslabení. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Cholinská s 25 body.

Juniorky

GC SYSTEM BULLDOGS BRNO

Hráčky Bulldogs bojují o přímý postup do playoff, zatím to však stačí pouze na osmé kolo, tudíž na předkolo. Nenechme se však zmást, rozdíl mezi Brnem a Olomoucí je pouze šest bodů. V prvním vzájemném utkání vyhrála Olomouc 5:2. Velmi silné jsou hráčky v oslabení, kde mají 79% úspěšnost. Naopak žalostných 8 % mají v přesilovkách. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Karolina Bartoňková s 20 body.

K1 FLORBAL ŽIDENICE GU19

Židenice momentálně okupují jedenáctou pozici se ziskem 15 bodů a bojují o předkolo playoff. V prvním vzájemném utkání byla Olomouc úspěšnější a vyhrála 5:2. Naposledy si Židenice připsaly výhru nad Vinohrady. Vinohrady dokázaly ubránit 17 z 18 oslabení. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Adéla Žampachová s 16 body.

FBS Olomouc

Juniorky jsou s 33 body na čtvrtém místě tabulky, mají stejně bodů jako třetí Vítkovice, odehrály však o dva zápasy méně. Naposledy vyhrály juniorky nad Tatranem, čímž vybojovaly čtvrté místo. Olomouc má 87% oslabení a 39% úspěšnost v přesilové hře. Nejproduktivnější hráčkou je Veronika Mrázková s 20 body.

Zpět na úvod